WIP: Brejlovec

posted in: Novinky | 0

Od začátku října pracuji na novém modelu, tentokrát na nejznámější české lokomotivě všech dob, Brejlovci. Z této lokomotivy mám od počátku velký respekt a tak k celkové tvorbě přistupuji s velkou úctou. Například, čelo skříně se mi uspokojivě podařilo zachytit až asi na 4. pokus.

Postupně sleduji a všímám si nejrůznějších detailů a rozdílů, jaké mezi jednotlivými sériemi Brejlovců spatřuji. Vybral jsem si jednu z novějších řad, konkrétně řadu 754. Vzhledem k tomu, že předchozí model Zamračené jsem vytvářel s vypružením skříně pomocí závěsek, u Brejlovce modeluji pryžokovové vypružení.

Postupně se chci zaměřit na takové modely, které bude možné provozovat také na zahradní železnici. Brejlovec bude tedy můj první model, pro který bych rád ve spolupráci se zkušenějšími modeláři vyrobil podvozek pro pojezdy na zahradní železnici v měřítku G a s jejich pomocí vytvořil přehledný návod pro každého, kdo o to projeví zájem. Ale nepředbíhejme.

První model Brejlovce, který spatří světlo světa bude opět “na poličku. Kromě maximálně detailně zpracovaného zevnějšku se tentokrát chci zaměřit nejen na kabinu pro strojvedoucího, ale na celou strojovnu. Bohužel ke strojovně nemám tolik podkladů, kolik bych si přál a tak pátrám kde se dá, ve vyhledávačích, na youtube, všude…Ačkoli jsem byl zprvu skeptický, jak tohle dopadne, pomalu se strojovna začíná rýsovat a model díky tomu dostane nový rozměr, kdy bude možné pohlédnout Brejlovci doslova pod kapotu…

Za podklady chci předem poděkovat kolegovi modelářovi Honzovi Hájkovi, který mi poskytl nejen výkresy, ale hlavně skvělé fotky všelijakých brejlovců a další fotky nejrůznějších detailů vně lokomotivy, na střeše, na podvozku, na čelech, a jiné.

A kdy se můžete na model těšit? Nerad něco slibuju dopředu, ale původně jsem tento model chtěl stihnout vydat ještě letos a říct si, že jsem letos zvládl dokončit 3 modely (metro, kafemlejnek a brejlovce). Jsem ale teď tak pracovně vytížený, že o tom trochu začínám pochybovat. Počkejte si tedy spíš na začátek příštího roku. Pracuju na tom, abyste vy i já byli s modelem maximálně spokojeni.

Prozatím mrkněte na obrázky. Není jich moc, ale nebojte Postupně přidám nějaké vizualizace, schémata sestav a další obrázky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *