Motorová lokomotiva řady 751 (do roku 1988 T 478.1) je skříňová čtyřnápravová dieselelektrická lokomotiva s uspořádáním pojezdu Bo´ Bo´. V provozu se jí přezdívá Zamračená či Bardotka. Jedná se o jednu z nejzdařilejších lokomotiv, které opustily brány pražské lokomotivky ČKD. Vyráběla je v letech 19641971. Lokomotiva má elektrický stejnosměrný přenos výkonu. Maximální povolená rychlost lokomotivy je 100 km/h, trvalá tažná síla lokomotivy činí 120 kN, maximální pak 220 kN. Hmotnost lokomotivy je 75 tun.

Lokomotiva řady T478.1 v železničním muzeu Lužná u Rakovníka, jejímž barevným řešením a detaily jsem se inspiroval.

Podklady

Podklady jsem sháněl kde se dalo: na internetu, ale i v antikvariátech a na aukru. Nakonec jsem toho sehnal docela dost, ale některé věci mi tak jako tak zůstaly zatajeny. Nezbývalo mi pak nic jiného než použít svoji fantazii a taky si model přizpůsobit podle vlastních potřeb pro 3D tisk.

Model jsem vytvářel ve volném čase. S tvorbou jsem začal v srpnu 2020. Poté jsem na nějakou dobu musel modelování odložit (v září jsem pracoval na modelu Trajdy 1:43 a v říjnu jsem měl hrozně moc jiné práce). K modelu jsem se pak vrátil v na konci listopadu a ještě do konce roku 2020 jsem ho celý dodělal.

Schéma sestavy

Základní pohledy
Přehled všech dílků
Přehled dílčích sestav
Sestavený model

3D model

Během procesu

Model jsem tiskl na třech strojích Prusa z PLA. Tisk a kompletace mi zabraly asi týden času. Využil jsem toho, že jsem byl v domácí karanténě kvůli covidu (s negativním výsledkem testu) a tak jsem mohl v klidu a nerušeně tisknout a kompletovat model.

Fotografie modelu

Model je vytvořen v měřítku 1:25.

Informace pro zájemce o model

Model můžete získat buďto formou digitálních dat pro 3D tisk nebo vytištěný model z 3D tiskárny. Model ve formě digitálních dat pro 3D tisk nabízím v e-shopu na těchto stránkách. Zájemci, kteří nemají 3D tiskárnu mohou využít nabídku na Modelbazaru. Pro přechod k nabídkám využijte následující odkazy: