Motorová lokomotiva řady 751 (do roku 1988 T 478.1) je skříňová čtyřnápravová dieselelektrická lokomotiva s uspořádáním pojezdu Bo´ Bo´. V provozu se jí přezdívá Zamračená či Bardotka. Jedná se o jednu z nejzdařilejších lokomotiv, které opustily brány pražské lokomotivky ČKD. Vyráběla je v letech 19641971. Lokomotiva má elektrický stejnosměrný přenos výkonu. Maximální povolená rychlost lokomotivy je 100 km/h, trvalá tažná síla lokomotivy činí 120 kN, maximální pak 220 kN. Hmotnost lokomotivy je 75 tun.

Lokomotiva řady T478.1 v železničním muzeu Lužná u Rakovníka, jejímž barevným řešením a detaily jsem se inspiroval.

Podklady

Podklady jsem sháněl kde se dalo: na internetu, ale i v antikvariátech a na aukru. Nakonec jsem toho sehnal docela dost, ale některé věci mi tak jako tak zůstaly zatajeny. Nezbývalo mi pak nic jiného než použít svoji fantazii a taky si model přizpůsobit podle vlastních potřeb pro 3D tisk.

Model jsem vytvářel ve volném čase. S tvorbou jsem začal v srpnu 2020. Poté jsem na nějakou dobu musel modelování odložit (v září jsem pracoval na modelu Trajdy 1:43 a v říjnu jsem měl hrozně moc jiné práce). K modelu jsem se pak vrátil v na konci listopadu a ještě do konce roku 2020 jsem ho celý dodělal.

Schéma sestavy

Základní pohledy
Přehled všech dílků
Přehled dílčích sestav
Sestavený model

Během procesu

Model jsem tiskl na třech strojích Prusa z PLA. Tisk a kompletace mi zabraly asi týden času. Využil jsem toho, že jsem byl v domácí karanténě kvůli covidu (s negativním výsledkem testu) a tak jsem mohl v klidu a nerušeně tisknout a kompletovat model.

Fotografie modelu

Model je vytvořen v měřítku 1:25.