Nemám 3D tiskárnu, vytisknete mi model a kolik to bude stát?

Na těchto webových stánkách nabízím pouze data pro 3D tisk. Data jsou určena primárně pro majitele 3D tiskáren, kteří si chtějí model vyrobit vlastní cestou a pro soukromé (hobby) potřeby. Vzhledem k časové náročnosti nenabízím samotný 3D tisk modelu. Doba tisku zabere pro každý model 200 až 300 hodin. Pokud si ode mě koupíte data, můžete požádat některého z 3D tiskařů, kteří nabízí 3D tisk za peníze. V tomto případě mě však vždy o tomto informujte. Je potřeba 3D tiskaře upozornit, že tisková data nesmí dále používat nebo šířit a po dokončení 3D tisku je musí odstranit ze svého uložiště. Odpovědnost za porušení těchto pravidel nese kupující.

Mohu vytištěný model veřejně vystavovat?

Ano, model můžete veřejně vystavovat, ale musíte vždy uvést autora digitálních dat modelu (autor Michal Brož) nebo uvést odkaz na tyto webové stránky (www.mikibroz.cz). Pokud toto není možné realizovat nebo máte jinou představu, napište mi, abychom se dohodli na jiných podmínkách vystavení modelu.

Mohu zakoupená digitální data poslat známému nebo třetí osobě?

Digitální data nesmíte šířit nebo posílat třetím osobám. Vyjímečně můžete data poslat třetí osobě, která zajistí 3D tisk za podmínek uvedených výše (případně viz obchodní podmínky). Data slouží jen pro potřeby kupujícího a pro jeho soukromé potřeby. Pokud chcete model koupit třetí osobě, je nutné informovat autora, uvést jméno a příjmení této osoby. V tomto případě nesmí kupující využít data pro vlastní potřebu.

Mohu digitální data nebo vytištěný model využívat komerčně?

Digitální data ani výrobené modely nesmíte svévolně využívat komerčně. Případně mi napište, abychom se domluvili na podmínkách.

Cena je příliš vysoká, chci slevu.

Modely jsou vytvářeny s ohledem na snadný tisk, snadné sestavení, přehlednost schémat, množství detailů. Vytvořit takový model je pracné a časově velmi náročné. Modely vytvářím pro vlastní potřebu a pokud bych počítal čas a peníze vložené do protypů, tak se mi tyto náklady nikdy nevrátí. Modelování a 3D tisk je mým koníčkem a za uvedené ceny v e-shopu jsem ochotný je poskytnout lidem, kteří o ně projeví zájem a kteří je použijí výhradně pro soukromé účely. Slevy poskytuji příležitostně např. pokud si někdo koupil více modelů.

Mohu model změnit?

Pokud použijete model pro nekomerční potřeby, můžete ho libovolně měnit a vylepšovat. Pokud změněný model veřejně vystavujete, uveďte autora původního modelu.

Vyrábíte modely na zakázku?

Ne, modely na zakázku nevyrábím. Modely vyrábím podle svého uvážení. Pokud máte nějaký tip na model, napište mi.

Mohu změnit měřítko modelu?

Obecně nedoporučuji měnit měřítko. Železniční modely jsou kreslené v měřítku 1:25, ale jsou navržené tak, aby byl umožněno zmenšení do měřítka 1:32. Zvětšovat modely je možné s ohledem na velikost tiskové plochy vaší tiskárny.

Mám novou 3D tiskárnu, jsem začátečník. Zvládnu vytisknout model sám?

Všechny modely jsou navržené tak, aby vytisknout a sestavit model zvládl každý. Součástí dat je návod, kde je uvedeno nastavení tisku. Některé modely obsahují G-kody pro tiskárny Prusa. Pokud budete potřebovat, napište mi a já se vám budu snažit poradit.

Co je důležité vědět před koupí dat v e-shopu?

Nejprve si prostudujte jednotlivé články k modelům a popis modelu v e-shopu, kde jsou uvedeny požadavky pro výrobu. Poté si prostudujte obchodní podmínky. Jakmile budete rozhodnuti ke koupi modelu, využijte e-shop. Vzhledem k tomu, že se jedná o digitální data, důležité je vědět, že po odeslání odkazu s daty na váš e-mail už peníze nevracím. Reklamace se vztahuje pouze na chyby v modelu. Pokud tedy najdete chybu nebo chybějící součástku, napište mi. Objednáním zboží souhlasíte s obchodními podmínkami.