Nemám 3D tiskárnu, vytisknete mi model a kolik to bude stát?

Ano, model vám můžu buďto vytisknout v měřítku, z materiálů a v kvalitě, jako jsou modely prezentovány zde na webových stránkách. Případně se obraťte na modeláře Michala Jiráska, se kterým spolupracuji a který vám případně vyrobí model podle vašich představ. Viz facebook MJ models ( https://www.facebook.com/michal.jirasek ) nebo volejte na číslo 723 361 365.

Cena se odvíjí od velikosti modelu a době tisku.

V mém případě, např. model lokomotivy Zamračené v měřítku 1:25 tak, jak je prezentován na těchto stránkách trvá přibližně 170 hodin a spotřeba filamentu je asi 1700 g. Takový model vám mohu nabídnout za cenu 13 700 Kč. V ceně jsou zahrnuty filamenty, 3D tisk, spotřeba el. energie, obsluha 3D tiskárny a kompletace modelu. Před objednávkou vám vždy pošlu cenový propočet a před výrobou modelu je nutné zaplatit 50% zálohu.

 

Mohu vytištěný model veřejně vystavovat?

Ano, model můžete veřejně vystavovat, ale napište autora digitálních dat modelu (autor Michal Brož) nebo uveďte odkaz na tyto webové stránky (www.mikibroz.cz). Pokud toto není možné realizovat nebo máte jinou představu, napište mi, abychom se dohodli na jiných podmínkách vystavení modelu.

Příklad vystavení modelu:

Mohu zakoupená digitální data poslat známému nebo třetí osobě?

V žádném případě! Digitální data nesmíte šířit nebo posílat třetím osobám. Výjimečně můžete data poslat třetí osobě, která zajistí 3D tisk (viz obchodní podmínky). V tomto případě je vaší povinností mi nejprve oznámit zhotovitele 3D tisku a sepsat čestné prohlášení, že data nebudou zneužita. Data slouží jen pro potřeby kupujícího a pro jeho soukromé potřeby. Pokud chcete model koupit třetí osobě, je nutné mě o tom informovat, uvést jméno a příjmení této osoby. V tomto případě nesmí kupující využít data pro vlastní potřebu.

 

Mohu digitální data nebo vytištěný model využívat komerčně?

Digitální data ani vyrobené modely nesmíte svévolně využívat komerčně. Případně mi napište, abychom se domluvili na podmínkách.

 

Mohu model změnit?

Pokud použijete model pouze pro nekomerční potřeby, respektive pro osobní potřebu, můžete ho libovolně měnit, remixovat a vylepšovat. Pokud chcete upravený model dále využívat komerčně, napište mi, abychom se domluvili na podmínkách. 

 

Vyrábíte modely na zakázku?

Ne, modely na zakázku nevyrábím. Modely vyrábím podle svého uvážení. Pokud máte nějaký tip na model, napište mi.

 

Mohu změnit měřítko modelu?

Nedoporučuji měnit měřítko modelů. Nicméně teoreticky to možné je, např. železniční modely jsou kreslené v měřítku 1:25, ale jsou navržené tak, aby byl možné zmenšení do měřítka 1:32. Vyzkoušené to ale nemám. Zvětšovat modely je možné s ohledem na velikost tiskové plochy vaší tiskárny.

 

Mám novou 3D tiskárnu, jsem začátečník. Zvládnu vytisknout model sám?

Všechny modely jsou navržené tak, aby vytisknout a sestavit model zvládl každý. Součástí dat je návod, kde je uvedeno nastavení tisku. Některé modely obsahují G-kody pro tiskárny Prusa. Pokud budete potřebovat, napište mi a já se vám budu snažit poradit. U novějších modelů jsou součástí dat pro 3D tisk soubory s nastavením sliceru ve formátu 3MF.

 

Co je důležité vědět před koupí dat v e-shopu?

Nejprve si prostudujte jednotlivé články k modelům a popis modelu v e-shopu, kde jsou uvedeny všelijaké požadavky. Poté si prostudujte obchodní podmínky. Jakmile budete rozhodnuti ke koupi modelu, využijte e-shop. Vzhledem k tomu, že se jedná o digitální data, důležité je vědět, že po odeslání odkazu s daty na váš e-mail už peníze nevracím. Reklamace se vztahuje pouze na chyby v modelu. Pokud tedy najdete chybu nebo chybějící součástku, napište mi. Objednáním zboží souhlasíte s obchodními podmínkami. Předem děkuji, že modely svévolně nešíříte a máte je jen pro soukromou potřebu.