Nemám 3D tiskárnu, vytisknete mi model a kolik to bude stát?

Ano, model vám můžu buďto vytisknout v měřítku, z materiálů a v kvalitě, jako jsou modely prezentovány zde na webových stránkách. 

Cena se odvíjí od velikosti modelu a době tisku.

Např. model lokomotivy Zamračené v měřítku 1:25 tak, jak je prezentován na těchto stránkách trvá přibližně 170 hodin a spotřeba filamentu je asi 1700 g. Takový model vám mohu nabídnout za cenu 13 700 Kč. V ceně jsou zahrnuty filamenty, 3D tisk, spotřeba el. energie, obsluha 3D tiskárny a kompletace modelu. Před objednávkou vám vždy pošlu cenový propočet a před výrobou modelu je nutné zaplatit 50% zálohu.

 

Mohu vytištěný model veřejně vystavovat?

Ano, model můžete veřejně vystavovat, ale budu rád, když se o mě zmíníte (např. autor modelu Michal Brož) nebo uveďte odkaz na tyto webové stránky (www.mikibroz.cz).

Mohu zakoupená digitální data poslat známému nebo třetí osobě?

Toto opravdu nedělejte! Respektujte, že nejen tvorba modelu, ale také příprava dat, tvorba návodu a vše pro ostatní stojí hodně práce a času a pokud máte o model zájem, tak si ho kupte. Cena za model snad není tak vysoká. Ve skutečnosti je to zlomek celkové práce.

Mohu digitální data nebo vytištěný model využívat komerčně?

Digitální data mohou být distribuována pouze přes tento web. Jakákoli jiná distribuce je zakázaná. Pokud chcete prodávat vytištěné modely, tak mi napište, abychom se dohodli na podmínkách. 

 

Mohu model změnit?

Pokud použijete model pouze pro nekomerční potřeby, respektive pro osobní potřebu, můžete ho libovolně měnit, remixovat a vylepšovat. Pokud chcete upravený model dále využívat komerčně, napište mi, abychom se domluvili na podmínkách. 

 

Mohu změnit měřítko modelu?

Obecně to moc nedoporučuji, ale možné to je. Železniční modely jsou kreslené v měřítku 1:25 a jsou nakreslené tak, aby bylo možné zmenšení do měřítka 1:32. Vyzkoušené to ale nemám. Zvětšovat modely je možné s ohledem na velikost tiskové plochy vaší tiskárny.

 

Mám novou 3D tiskárnu, jsem začátečník. Zvládnu vytisknout model sám?

Pomocí nastavení a návodů jsem se vždycky snažil dosáhnout toho, aby modely dokázal vytisknout každý, tedy i naprostý začátečník. Součástí dat je návod, kde je uvedeno nastavení tisku. Některé modely obsahují G-kody pro tiskárny Prusa. Pokud budete potřebovat, napište mi a já se vám budu snažit poradit. U novějších modelů jsou součástí dat pro 3D tisk soubory s nastavením sliceru ve formátu 3MF. U starších modelů jsou STL a návod, jak nastavit Slicer. Postupem času doplním soubory s nastavením 3MF u všech modelů.

 

Co je důležité vědět před koupí dat v e-shopu?

Nejprve si prostudujte jednotlivé články k modelům a popis modelu v e-shopu, kde jsou uvedeny všelijaké požadavky. Poté si prostudujte obchodní podmínky. Jakmile budete rozhodnuti ke koupi modelu, využijte e-shop. Vzhledem k tomu, že se jedná o digitální data, důležité je vědět, že po odeslání odkazu s daty na váš e-mail už peníze nevracím. Reklamace se vztahuje pouze na chyby v modelu. Pokud tedy najdete chybu nebo chybějící součástku, napište mi. Objednáním zboží souhlasíte s obchodními podmínkami. Předem děkuji, že modely svévolně nešíříte a máte je jen pro soukromou potřebu.