WIP: Šlechtična verze 2

posted in: Novinky | 0

Je to už 5 let, kdy jsem dokončil svůj první model parní lokomotivy 475.1, známou pod názvem Šlechtična. Určitě ji znáte. Tento model byl zároveň prvním modelem, který jsem zveřejnil na těchto stránkách a který jsem začal nabízet zájemcům. Je to srdcovka, která odstartovala mojí modelářskou vášeň pro železniční modely v měřítku 1:25.

Za těch 5 let od vzniku první 3D vytištěné Šlechtičny jsem vytvořil několik dalších železničních modelů a ke každému vytvořil prezentaci nebo návod s vizualizacemi, tiskovým nastavením, to nejlepší, co bylo v danou dobu pro mě důležité a možné. S každým modelem se  tak posouvaly pomyslné hranice v celkovém zpracování. Nutno říct, že se tím zároveň neustále rozevíraly nůžky ve zpracování mezi nejnovějšími modely a tím prvním, mojí oblíbenou Šlechtičnou.

Rozhodl jsem se tedy, že Šlechtičnu vylepším a to ve všech aspektech, které jsem schopný se současnými zkušenostmi vzít v úvahu.

Postupně jsem dokreslil brzdy, nýty, šrouby a matice, kuchyň, opravil časování pohonu, opravil a přidal spoustu dalších detailů a celkově model připravuji tak, aby se dal vytisknout barevně na každé tiskárně a také, aby tisk byl výrazně jednodušší, rychlejší, s menším spotřebou filamentu a zároveň složení modelu bylo zábavnější.

Po třech měsících jsem se konečně pustil do tisku a předpokládám, že během dubna stihnu celý model dokončit.

Ještě jsem se nezmínil, že jsem se minulý rok dohodl s pražským Královstvím železnic na zapůjčení železničních modelů do stálé expozice. Od začátku roku tedy tisknu o 106. Prvními modely, které se v Království objeví tak budou  dva vozy prvního pražského metra Ečs, Slovenská strela, Brejlovec a nová Šlechtična.

Mohu tedy říct, že se letos rozhodně nenudím. Tomuto koníčku se věnuji velice intenzivně a rodině nezbývá, než ledacos tolerovat. Jen si musím dávat pozor, aby modelaření nepřesáhlo určitou mez únosnosti.

Dočasně jsem první verzi Šlechtičny stáhl z e-shopu, než ten nový model dokončím. Pokud jste si první verzi koupili v letošním roce, zašlu vám odkaz na nový model zdarma. Pokud model vlastníte delší dobu, poskytnu vám zdarma data pro tisk skřínového kotle (kuchyně), který v prvním modelu chyběl. Všem majitelům první Šlechtičny nabídnu nový model s 50% slevou. Cenu ještě stanovenou nemám, ale bude se pohybovat ve stejném rozsahu, jako ostatní modely.

Pokud se už nemůžete doškt, tak mrkněte na několik pracovních obrázků a animaci, jak se model postupně vyvíjí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *